Kategorijos

Orinio šildymo katilai - šildytuvai

Orinio šildymo katilai - šildytuvai

Rinkoje yra daug įvairių elektrinių ir dujinių šildytuvų, galinčių šildyti patalpų orą, tačiau jų ekploatacija nėra pigi. Pigesnis šildymo būdas yra neseniai rinkoje atsiradę malkomis ir medienos granulėmis kūrenami katilai arba šildytuvai, kurie tiesiogiai šildo patalpų orą pūsdami jį į aplinką ventiliatorių pagalba.

Tokie šildytuvai - katilai gali apšildyti gana dideles patalpas, tam nereikalinga šildymo sistema, t.y. nereikia tiesti vamzdžių, montuoti radiatorių ar kitos įrangos.  Orinis šildymas ypač naudingas tokiose patalpose, kur šildymas nebuvo numatytas, kur yra medienos atliekų, kuriomis galima pigiai kūrenti, praverčia gamybos patalpose, sandėliuose, angaruose,  šiltnamiuose, ne nuolat naudojamose salėse ir panašiose patalpose, kur yra ar galima įrengti dūmtraukį ir pastatyti katilą–šildytuvą. Katilo - šildytuvo montavimas labai paprastas: pastatyti katilą ir prijungti dūmtraukį, nereikia jokių statybos darbų.


Orinio šildymo malkiniai katilai

Iš esmės orinio šildymo katilo konstrukcija nesiskiria nuo bet kurio kieto kuro katilo, išskyrus tai, kad šilumokaičiai šildo ne vandenį, o orą, kuris ventiliatoriaus pagalba pučiamas į patalpą. Iš patalpos į katilą ventiliatoriaus pagalba paimamas šaltas oras, cirkuliuodamas šilumokaityje jis sušyla ir išpučiamas į patalpą. Galima sakyti, kad tai oras-oras šildytuvas, bet, skirtingai nuo kitų šildytuvų ar šilumos siurblių, jis naudoja labai mažai elektros energijos, elektra reikalinga tik ventiliatoriaus darbui.

Didžiulis tokio katilo privalumas tas, kad nereikalinga šildymo sistema šilumos paskirstymui, radiatoriai. Naudojant tokį katilą patalpose, kurių nebūtina nuolat šildyti, nėra pavojaus, kad nekūrenant sistema užšals, sprogs vamzdžiai.

Orinio šildymo katilą galima kūrenti malkomis, medienos atraižomis ir briketais, durpių briketais. Katilo galia parenkama pagal patalpos tūrį ir katilo oro srautą, kuris nurodomas kiekvieno katilo charakteristikoje.  Pavyzdžiui, šildytuvų Defro NP 35, Defro NP70 ar Kamen Air 35 ir 70 skaičiai rodo, kad katilo galia yra 35 arba 70 kW, techninėje charakteristikoje nurodomi atitinkami jų per valandą išpučiamo oro srauto kiekiai  - nuo 600 iki 6000 kub.m ir daugiau.

Visi kieto kuro oriniai šildytuvai turi didelę pakurą, kad nereiktų dažnai krauti kuro, galinėje katilo dalyje yra orą iš patalpos paimantis ventiliatorius, o viršuje ventiliatorius, kuris sukdamasis aplink pučia šiltą orą visomis kryptimis. Galima išpučiamo oro srautą ortakiais nuvesti į kitas patalpas.

Labai svarbu užtikrinti, kad kūrenantis katilui nedingtų elektra, nes, neveikiant ventiliatoriams, katilas gali perkaisti.


Granulinis orinio šildymo katilas

Pramonines ar gamybos patalpas komfortiška šildyti granuliniu orinio šildymo katilu, turinčiu daug privalumų: naudojamos medienos granulės yra ekologiškas kuras, katilas automatizuotas, turi granulių talpyklą, iš kurios kuras į degiklį tiekiamas automatiškai. Tai reiškia, kad katilo nereikia kasdien aptarnauti, užtenka vidutiniškai kartą per savaitę išnešti pelenus ir kai reikia papildyti kuro talpą. Šie katilai brangesni nei malkiniai orinio šildymo katilai, tačiau jų efektyvumas didesnis, taip pat didesnis jų galios diapozonas. Pavyzdžiui, lenkiškų ORTE Power granulinių orinio šildymo katilų galia gali būti nuo 24 iki 250 kW.

Medienos granulėmis kūrenamo orinio šildymo katilo veikimo principas toks pat kaip ir įprasto granulinio katilo, tik šilumokaitis šildo ne šilumnešį, o paduodamą orą ir orapūtės pagalba jis išpučiamas į patalpą, ortakiais gali būti nuvestas į kitą patalpą ir išpučiamas bent keliose vietose, yra galimybė apšildyti kelias atskiras patalpas.

Skirtingai nuo katilų, šildančių vandenį, orinio šildymo sistema nėra inertiška, orinis katilas prišildo patalpą nuo užkūrimo praėjus 5-20 minučių. Kūrenant granulėmis nėra dulkių, galimas granulių padavimas iš lauko, nesijaučia kvapų.

Automatiniai granulinio katilo – šildytuvo valdikliai kontroliuoja visus degimo bei paduodamo ir išpučiamo oro parametrus: pagal nustatytą, patalpose reikalingą temperatūrą reguliuoja kuro kiekį, pučiamo oro srautą, todėl kuras naudojamas labai efektyviai,  yra galimybė nustatyti dienos ir nakties temperatūrą bei kitus parametrus, valdyti nuotoliniu būdu. Orinio šildymo katile galimas papildomas  oro filtras, oro drėkinimas.

Granulinis katilas nėra pernelyg sunkus, priklausomai nuo galios sveria 150-550 kg, kai šildymas nebereikalingas galima jį išgabenti. Bet svarbiausia, kad ši šildymo sistema beveik autonomiška.