Kategorijos

Kaip išsirinkti dujinį katilą?

Dujiniai katilai naudoja degimą, kad sušildytų vandenį, kuris šildys jūsų namus. Dauguma dujų katilų naudoja gamtines dujas, tačiau kai kurie iš jų gali būti nustatyti naudoti suskystintas dujas, kaip propanas ar butanas. Tinkamai parinktas katilas leis išlaikyti žemas sąskaitas, o namus šiltus ir jaukius.

 

Namo šildymo su dujomis būdas turi daug mažesnius CO2 kiekius nei kiti būdai, todėl yra priskiriamas prie aplinką tausojančių. Kasmet dujinis katilas gali sutaupyti iki 1,7 tonų anglies dioksido, kuris priešingu atveju patektų į atmosferą.

 

Dujiniai katilai yra dviejų rūšių - skirti tik šildyti karšto vandens rezervuarą arba su momentiniu karšto vandens ruošimu.

 

Katilai kurie tik šildo vandenį į vandens rezervuarą idealiai tinka didesnems šeimynoms arba namams kuriuose gyvena daugiau žmonių, kai tuo pat metu karštas vanduo turi bėgti skirtingose vietose. Jie užima daugiau vietos ir dažniausiai statomi katilinėse, garažuose, rūsiuose. Kadangi iš esmės jie turi tik vieną funkciją - mažiau genda ir yra daug patikimesni.

 

Katilai su momentiniu karšto vandens ruošimu puikiai tinka taupymui, nes nereikia pirkti papildomos talpos, o vanduo yra šildomas tik kai jo reikia. Šie katilai yra daug mažesni, todėl užima mažiau vietos, galima įstatyti net į virtuvės spintelę! Vienintelis trūkumas yra galingumas, todėl vienu metu naudoti karštą vandenį gali tik vienas asmuo.

 

Vienas svarbiausių veiksnių renkantis tinkamą katilą - jūsų namų dydis. Pirkdami, atkreipkite dėmesį į nurodytą kvadratinę erdvę, kuriai skirtas katilas. Didesnis ne visada geresnis, nes katilas, skirtas 300 kvadratinių metrų namams, sunaudoja daug daugiau dujų nei katilas, skirtas 100 kvadratinių metrų namams. Bet jei nerandate katilo savo namų dydžiui, visada rinkites šiek tiek didesnio galingumo, nes katilas, kuris nėra pakankamai galingas, negalės efektyviai šildyti namų ir efektyviai panaudoti kuro.

 

Kalbant apie efektyvumą, ne visi katilai yra vienodi, todėl visada patikrinkite katilo efektyvumo įvertinimą. Didesnis efektyvumas reiškia mažesnes energijos sąskaitas. Taip yra todėl, kad jiems reikia deginti daug mažiau degalų, kad išgautų tą patį energijos kiekį, kuris reikalingas namų šildymui.

 

Taip pat labai svarbu patikrinti kokiem komponentam ir kokio laikotarpio garantijas katilas turi. Kuo ilgesnė garantija, tuo didesnė prekės ženklo vertė. Dauguma gamintojų duoda apie 24 mėnesių ribotą garantiją, apimančią pagrindines prietaiso dalis katile. Tačiau didesni ir patikimesni gamintojai duoda ir ilgesnes garantijas tam tikriem komponentam, pavyzdžiui šilumokaičiui.

 

GeriKatilai komanda turi sukaupę didelę patirtį parduodant įvarią šildymo įrangą ir padedant tūkstančiams klientų, todėl prieš perkant visada susisiekite su mumis. Mes pakonsultuosime, palyginsime skirtingus produktus, ir svarbiausia - padėsime padaryti tinkamiausią sprendimą.