Kategorijos

Kaip išsirinkti dujinį katilą?
Tinkamai parinktas dujinis katilas leis išlaikyti žemas sąskaitas, o namus šiltus ir jaukius
Kaip išsirinkti šilumos siurblį?
Nepaisant jų vardo, šilumos siurbliai daro daug daugiau nei šildymas. Šilumos siurbliai yra trijų tipų: oras-vanduo, oras-oras ir geoterminiai.
Valstybės parama naujam katilui 2020!
Aplinkos ministro įsakymu buvo patvirtina rekordinė klimato kaitos lėšų naudojimo sąmata. Pagal ją, numatyta investuoti 134 milijonus eurų į priemones, kurios padės žmonėms sumažinti šiluminės energijos sunaudojimo sąnaudas, oro taršą ir individualiai prisidėti prie klimato kaitos kovos. Viena iš priemonių - senų ir neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimas.
Orinio šildymo katilai - šildytuvai
Tokie šildytuvai - katilai gali apšildyti gana dideles patalpas, tam nereikalinga šildymo sistema, t.y. nereikia tiesti vamzdžių, montuoti radiatorių ar kitos įrangos. Orinis šildymas ypač naudingas tokiose patalpose, kur šildymas nebuvo numatytas, kur yra medienos atliekų, kuriomis galima pigiai kūrenti, praverčia gamybos patalpose, sandėliuose, angaruose, šiltnamiuose.
Kaminai, jų priežiūra ir įtaka šildymo efektyvumui
Lietuvoje vyrauja 3-4 tipų kaminai arba dūmtraukiai: senieji mūriniai kaminai, mūro arba blokelių kaminai su plieniniu įdėklu, naujos kartos moduliniai kaminai su keraminiu įdėklu, kurie yra patys patvariausi ir lengviausiai valomi, bei plieniniai apšiltinti dvisieniai kaminai – dūmtraukiai, kurie dažniausiai montuojami pastatų išorėje.
Šildymo pertvarka nuosavame name
Visi, kas individualius namus šildo gamtinėmis dujomis, su nerimu seka jų kainų šuolius ir, nors ir labai nesinori dirbti kūriku, planuoja šildymo sistemos pertvarką su kietojo kuro katilu.
Automatiniai granuliniai katilai
Esminiai granulinių katilų skirtumai nuo kito kieto kuro katilų yra granulių sraigtas, kuris gabena granules į degiklį bei automatinis degimas, t.y užsidegimas, gesinimas, kuro tiekimas vyksta pagal šilumos ir karšto vandens poreikį.
Akamuliacinės talpos nauda
Maksimaliai naudai, o paprasčiau tariant – visai šilumai iš anglies ar malkų išgauti, prie turimo katilo galima prijungti akumuliacinę talpą. Tiesa, akumuliacinė talpa gana gremėzdiška ir užima nemažai vietos, bet turi nemažai teigiamų savybių.
Artėjančio šildymo sezono mados - akmens anglis ir granuliniai katilai
Akmens anglimi prekiaujančių įmonių vadovai sako, kad nors šio kuro pardavimai kasmet svyruoja, tačiau bendra tendencija rodo pardavimų augimą...